Na místo vyrazili prověřit situaci prvosledové policejní hlídky. „Do vzduchu vzlétl kvůli tomu také policejní vrtulník,“ informoval mluvčí. Střelba se ale podle Jana Rybanského nakonec nepotvrdila a policisté proto akci kolem šesté odpolední ukončili.

Lidé z Prahy jsou v současné době velice vnímaví na jakékoliv zvuky připomínající střelbu. Právě takové zazněly také v pátek kolem třetí odpolední v Klánovickém lese. Pozorná žena, které je slyšela, hned informovala policisty a ti následně zjistili, že tam došlo k dvojnásobné vraždě spáchané na muži a dítěti v kočárku.

Policisté proto přijali odpovídající bezpečnostní opatření a dál pátrají po střelci. Žádají také řidiče, kteří v pátek 15. prosince projížděli po silnici procházející Klánovickým lesem mezi sedmou a sedmnáctou hodinou a měli zapnuté palubní kamery, aby nahrávky poskytli policistům.

„Jakékoliv informace k uvedenému případu přijmou kolegové na čísle 731 553 135 nebo prostřednictvím e-mailu krpa.skpv.ook.podatelna@pcr.cz,“ dodal mluvčí Jan Rybanský.