Kvůli cvičení byla uzavřena Maiselova ulice v centru Prahy. Součástí modelové situace byla i střelba, na kterou záchranka i policisté upozorňovali na svých twitterových účtech, aby výstřely, jež mohli kolemjdoucí slyšet nevyvolaly paniku.

„Teroristé během cvičení použili často preferovanou taktiku aktivních útočníků, kdy primárně útočili na osoby, které se nacházely v ulici Maiselova, v Židovském muzeu a Židovské radnici. Pro zvládnutí situace byla důležitá rychlá a takticky správná reakce policie, spočívající ve vyhledání a eliminaci útočníků a zvládnutí zajištění prostoru, evakuace nebo poskytnutí první pomoci,“ sdělila policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

„Jsme velmi rádi, že cvičení proběhlo právě ve specifických podmínkách Josefova, který je jedním z nejvýznamnějších center turistického ruchu v České republice. V oblasti bývalého Židovského Města je na relativně malém prostoru soustředěno velké množství památek, které se mohou stát terčem mimořádné bezpečnostní události,“ řekl předseda Federace židovských obcí Petr Papoušek.

Kromě policistů se na cvičení podílela i pražská záchranka a hasiči.