Letiště v Kolíně nad Rýnem/Bonnu na pondělí plánovalo 136 letů s cestujícími, ale kvůli stávce jich 131 zrušilo. "Pasažéry naléhavě prosíme, aby si před cestou na letiště ověřili u své letecké společnosti či cestovní kanceláře stav svého letu," uvedlo letiště.

V Düsseldorfu, který je metropolí západoněmeckého Severního Porýní-Vestfálska, bylo na pondělí připravováno 330 letů. Kvůli akci odborů se ale 205 letů neuskuteční a dalších zhruba 40 bylo převedeno na jiná letiště nebo odloženo na úterý. Správa düsseldorfského letiště uvedla, že se s odbory dohodla na zachování pohotovostního provozu, který umožní odbavit zdravotnické a humanitární lety.

D5 u Chrášťan.
Dálnice D5 mezi Prahou a Berounem projde rekonstrukcí. Zakázku získala Eurovia

S Düsseldorfem má Praha přímé letecké spojení, které ale bylo na pondělé 27. února zrušeno. Ranní linka do Prahy s přistáním v 08:20 a následným odletem do Düsseldorfu v 09:00 stejně jako večerní spoj s přistáním v české metropoli v 19:50 a odletem ve 21:50 byly pro dnešek zrušeny, jak na svém webu uvedly aerolinky Eurowings.

"Stávkou zaměstnanci společně vytvářejí tlak na zaměstnavatele, protože stávající vyjednávání o kolektivních smlouvách ve veřejné službě nepřinesla žádnou přijatelnou nabídku," uvedla o protestu Andrea Beckerová, která je vedoucí pobočky odborů Verdi v Severním Porýní-Vestfálsku.

"Inflace, vysoké ceny energií a potravin přivádějí většinu zaměstnanců do nejisté situace. Mnozí už nevědí, jak zaplatit nájem a naplnit ledničku. Potřebují na živobytí výrazně více peněz. Zaměstnavatelé to musejí pochopit a odpovídajícím způsobem zareagovat. Dobrou práci zaměstnanců musejí ohodnotit, a ulevit jim tak od obrovského finančního tlaku," dodala.