Předchozí
1 z 5
Další

Lávka HolKa propojila Holešovice a Karlín

V pátek 28. července 2023 byla slavnostně otevřena Štvanická lávka, které se dlouhodobě pracovně přezdívalo lávka HolKa. Stavba byla zahájena na začátku roku 2022. Od svého dokončení slouží pěším a cyklistům a propojuje rozvíjející se městské čtvrti Karlín a Holešovice s ostrovem Štvanice.

Tři sta metrů dlouhá konstrukce z bílého ultra-vysocehodnotného betonu s antigraffiti nátěrem je nezvyklá svým zakřivením a vyšla město na 352 milionů korun.

Zdroj: Deník/Radek Cihla
Otevření Štvanické lávky, která propojí Holešovice a Karlín.
Nová Štvanická lávka: Zvířecí hlavy na zábradlí budí emoce - nadšení i odpor

Žižkostel už čeká jen na vybavení

Po mnohých problémech dokončilo v září Komunitní centrum na pražském Žižkově originální stavbu. Rekonstrukce kostela, která znamenala i opravy úplných základů stavby, skončila. Kostel už měl být v plném provozu, ale stále ještě čeká na dovybavení, aby mohl začít plnohodnotně sloužit.

Prostory mají nabídnout terapie zdarma, ale i bezpečný prostor pro děti a volnočasové aktivity. Zástupci komunitního centra na dovybavení vyhlásili sbírku. Stavba kostela byla dokončena v září 2023. Z původní ceny 30 milionů se ale rekonstrukce vyšplhala na 81 milionů korun.

Zdroj: Eliška Stodolová
Žižkostel otevře na podzim - rekonstrukce.
Žižkostel otevře na podzim. Tříletá rekonstrukce vyjde na 80 milionů

Ice Arena Kateřinky konečně zahájila provoz

Do ostrého provozu po deseti letech vstoupila ledová aréna na Jižním Městě, kousek od metra Opatov. Její vybudování trvalo dlouhé roky a provázely ho majetkoprávní spory.

Původně slibované curlingové dráhy v aréně nakonec nejsou. Na své si ale přijdou hokejisté, krasobruslaři, ale i děti z přilehlých škol, které zde můžou trávit část svých hodin tělocviku. Ice Arena Kateřinky nakonec vyšla přibližně na dvojnásobek původní ceny, tedy na 300 milionů korun.

Zdroj: fb Ice arena Kateřinky
Ice Arena Kateřinky na Jižním Městě.
Ice Arena Kateřinky zahájila provoz. Led využijí bruslaři, curling ale nebude

Nová nádražní budova v Radotíně

Správa železnic slavnostně otevřela novou nádražní budovu v Radotíně, a to v půlce prosince roku 2023. Prosklená budova cestujícím poskytuje moderní zázemí s čekárnou, prodejnou vstupenek a toaletami. Stavba s celkovými náklady 53 milionů korun probíhala od srpna roku 2022.

Podobně jako na nádraží ve Vysočanech pokrývají střechu budovy pásy s vegetací. Výstavba nové odbavovací haly navázala na modernizaci traťového úseku ve směru na Smíchov.

Zdroj: Deník/Rade Cihla
Slavnostní otevření nové nádražní budovy v Radotíně
Správa železnic slavnostně otevřela novou nádražní budovu v Radotíně

Z domku zahradníka je kavárna

Nadační fond rodiny Vlčkových přestavuje usedlost Cibulka v Praze 5 v Košířích. Z empírového zámečku má v budoucnu vzniknout dětský hospic. Otevření je naplánované na rok 2026. Nyní byla ale dokončena první část, a to přestavba domku zahradníka, ze kterého je kavárna. Část zájemců se do kavárny podívala už 20. prosince 2023 při vánoční akci. Oficiální otevření je ale naplánované až na jaro letošního roku.

Zdroj: Virtuplex
Dětský hospic v Praze na Cibulce v roce 2026.
Dětský hospic v Cibulce otevře za tři a půl roku. Letos bude hotová kavárna

Jaké zajímavé stavby v Praze podle vás v přehledu chybí a měly by tam být? Napište nám na eliska.stodolova@vlmedia.cz.