„Tahle tradice je, myslím, důležitá. Je to o tom, že by ve vánočním čase nikdo neměl být o hladu nebo sám,“ řekl Hřib. Dříve se tato tradiční akce pořádala 24. prosince. Na Štědrý den však někteří lidé drží půst, proto vedení města rozlévání polévky přesunulo na 23. prosince, aby možnost užít si pokrm mohli i tito lidé.

Spolu s Hřibem se rozlévání zúčastnili i další představitelé města, například radní Jan Chabr (TOP 09) či předsedové klubů Praha sobě Jan Čižinský a ANO Patrik Nacher.

Zástupce Spolu Zdeněk Zajíček.
Odborné týmy pražského Spolu a Pirátů se sejdou na začátku ledna

Tradiční rybí polévku uvařil tým kuchařů společnosti Taiko, která událost organizovala. Kromě 260 kilogramů kaprů z jižních Čech do ní zpracovali 130 kilogramů zeleniny, především mrkve, celeru a petržele, 40 kilogramů cibule, 90 kilogramů hladké mouky, 65 kilogramů másla a 60 litrů smetany. Pro zvýraznění chuti použili koňak a karamel a nechyběly krutony osmažené na másle. Kuchaři celkem použili na polévku 1500 kilogramů surovin.

Úklidový vůz Pražských služeb při úklidu na Václavském náměstí v Praze.
Oslavy nového roku v Praze budou bez ohňostroje i videomappingu

Program na Staroměstském náměstí v pátek pokračoval vánočním vystoupením. Na Štědrý den pak vystoupí na pódiu pěvecký sbor Vox Pragae, orchestr Praga Sinfonietta a sólisté, kteří zahrají Českou mši vánoční Hej, mistře Jakuba Jana Ryby.