Mezi prvními dárci přišli v hojném počtu sedmnácti lidí Sokolové ze Spořilova. Ti byli darovat krev v rámci projektu již po třetí a rádi by z toho udělali tradici. Pro prvodárce byl připraven odznak a pro všechny pak samozřejmě občerstvení. 

Sokolská kapka krve 2023 | Video: Deník/Radek Cihla

Sokolská kapka krve vznikla původně jako nápad lékaře Všeobecné fakultní nemocnice v Praze a člena Sokola Praha-Libeň Víta Jakoubka. Z původní aktivity pro pár přátel se projekt rozšířil do sokolských jednot po celé republice. „Vím, jak je dárcovství krve důležité. Tato naše sokolská akce může celostátní snahu transfuzních stanic alespoň v malé míře podpořit,“ uvedl Vít Jakoubek.

Projekt si klade za cíl rozšířit povědomí o nutnosti dárcovství krve nejen mezi sokolskou veřejností a získat nové dárce krve.

Sokolská kapka krve není jen o hromadných odběrech. Darovat krev mohou zájemci celoročně. A zapojit se mohou i ti, kteří nejsou členy sokolského spolku a svůj odběr pak "darovat" jim sympatické jednotě. Detaily o projektu Sokolská kapka krve, zapojení, darování a další podrobnější informace jsou na webu projektu.

| Video: Youtube