Střední odborné učiliště, které škola sloučila pod Centrum odborné přípravy technickohospo­dářské, zůstalo v „personálním rozvratu", za působení bývalé ředitelky odešlo 42 procent učitelů. Učiliště zůstane ve stejné budově a spojí se se Střední školou – centrem odborné přípravy technickohospo­dářské ve stejné městské části.

Rodiče jsou proti slučování

Další plánovanou změnu vyvolala potřeba Prahy 8 umístit v objektu pronajímaném odbornému učilišti základní školu. Odborné učiliště a Praktická škola se sídlem v Chabařovické ulici se tak spojí s učilištěm na Vyšehradě. Hlavní město tím uspoří od roku 2017 asi 1,6 milionu korun ročně. Tento záměr zatím radní zastupitelstvu nepředložila, proti němu jsou rodiče studentů. Podepisují i petici.

Škola musí zastavit úbytek studentů

Zeměměřičská střední škola se zatím z Hrdlořez stěhovat nebude. Musí ale podle magistrátu lépe komunikovat s veřejností a zastavit úbytek žáků. Za posledních deset let je jich o dvě třetiny méně. Původně bylo v plánu sloučení školy se stavební průmyslovkou v Praze 4. Hlavní město by tím ušetřilo až pět milionů korun ročně. V budově v Hrdlořezích pro 400 žáků nyní studuje 80 dětí.

V hlavním městě je podle magistrátních stránek zhruba stovka středních škol a téměř tři stovky základních škol.

Čtěte také: Školské odbory půjdou do stávky, pokud platy neporostou o 10 procent