Ve čtvrtek 14. března se na stadionu v Edenu uskuteční další důležitý zápas. Fotbalisty pražské Slavie čeká odveta v osmifinále Evropské ligy proti italskému týmu AC Milán.

Jako tradičně, i dnes prošel Prahou průvod fanoušků, tentokrát italského klubu. Ti měli v 15 hodin sraz na Staroměstském náměstí. Tam se sešli za doprovodu bubnů a skandování.

Pochod fanoušků AC Milán na Eden. | Video: Deník/Radek Cihla

Zhruba o hodinu později začal přesun do stanice metra Staroměstská, ze které vyrazili do stanice metra Želivského. Odtud následoval pochod do Fortuna Areny. „Počítejte s tím, že v tomto čase bude ulice Soběslavská a Bělocerkevská neprůjezdná," uvádí zástupci Slavie.

S velkým náporem lidí počítaly i České dráhy. Ty v den zápasu posílily spoje do Edenu. „Během odpoledne budou mimořádně zastavovat v zastávce Praha-Eden rychlíky Vltava. Také posilujeme vybrané osobní vlaky linky S9 (Praha – Strančice – Benešov u Prahy), které mohou fanoušci využít ve večerních hodinách k cestě na pražské hlavní nádraží," napsali k zápasu na sociální síti X.

Čím víc se pochod blížil, došlo i na drobnější konflikty, někteří fanoušci na ulici odpálili dýmovnici. Krátce po páté hodině odpoledne se začali na Edenu scházet i fanoušci sešívaných.

close Z pochodu fanoušků AC Milán na stadion v Edenu. info Zdroj: Deník/Radek Cihla zoom_in Z pochodu fanoušků AC Milán na stadion v Edenu.

Pod dohledem policie

Na zápas se připravovali kromě hráčů a fanoušků také policisté.

Podle policejního mluvčího Jana Daňka na cestu dohlížely desítky policistů. „Pražská policie chystá v souvislosti se čtvrtečním fotbalovým utkáním standartní bezpečnostní opatření," uvedl Daněk s tím, že nasazeni budou i členové antikonfliktního týmu. V centru Prahy také mohli během odpoledne lidé slyšet a vidět policejní vrtulník.

Policisté doprovodili fanoušky až ke branám stadionu. U něj byly připraveny hlídky, například i na koních.

Server Novinky.cz uvedl, že těžkooděnci zadrželi během celkem tři fanoušky, jeden z nich je podezřelý z útoku na policistku. Podle informací z místa ale jinak několik stovek fanoušků prošlo městem poměrně klidně.

close Fanoušci u Edenu před zápasem SK Slavia Praha proti AC Milán. info Zdroj: Deník/Milan Holakovský zoom_in Před zápasem SK Slavia Praha proti AC Milán.

Zápas SK Slavia Praha proti AC Milán začal výkopem čtvrt hodiny před sedmou, vstup do areny byl otevřený o hodinu a půl dříve.