Během výstavy, která se konala po pěti letech, si je prohlédly tisíce lidí. Dosluhující prezident Miloš Zeman rozhodl o jejich vystavení k příležitosti 30. výročí vzniku České republiky.

Klenoty lze z Korunní komory, kde jsou dlouhodobě uschovány, vyjmout jen v případě, že se sejde všech sedm klíčníků. Těmi jsou prezident a premiér, předsedové obou parlamentních komor, pražský arcibiskup, probošt svatovítské kapituly a pražský primátor. Při otevírání dveří před současnou výstavou klenotů zámek, od něhož drží klíč prezident, odemkl za Miloše Zemana kancléř Vratislav Mynář. Zeman se pohybuje na vozíku.

Korunovační klenoty vždy přilákají velký počet zájemců. Současná výstava byla naplánovaná na pět dní, Hrad ji ještě o tři dny prodloužil. Klenoty také byly výjimečně vystavené v katedrále, častěji se prezentují ve Vladislavském sále ve Starém královském paláci.

Z výstavy korunovačních klenotů v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze v lednu roku 2023.
V katedrále sv. Víta na Pražském hradě dnes skončí výstava korunovačních klenotů

Nyní byla současně s nimi vystavena i lebka sv. Václava. Klenoty si při nedělní bohoslužbě za vlast prohlédli také oba finalisté české prezidentské volby, armádní generál ve výslužbě Petr Pavel a předseda hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš.

České korunovační klenoty sloužily jako odznaky vlády a moci českých králů. Souprava zahrnuje Svatováclavskou korunu, královské žezlo, královské jablko, kožená pouzdra na ně, podušku pod korunu a korunovační plášť s doplňky. Svatováclavskou korunu nechal v roce 1346 zhotovit Karel IV. pro svou korunovaci českým králem v dalším roce.