Soud dospěl k závěru, že vzhledem ke složitosti sporu je na místě pokusit se o smírné vyřešení věci prostřednictvím prostředníka, tzv. mediátora. Postup zvolil předseda senátu také proto, že předpokládá vysoké náklady pro obě strany.

V rámci usnesení byl předložen oběma stranám také seznam mediátorů. „Pokud se účastníci bez zbytečného odkladu v soudem stanovené lhůtě nedohodnou, vybere mediátora ze seznamu vedeného ministerstvem předseda senátu," píše se v dokumentu.

Firma převedla EMS část svých právních záležitostí právě na firmu Castlebar. Má jít především o záležitosti nezaplacených částek.

Kartu vlastní přes milion lidí

Město má s EMS nevyřešené smlouvy na práva k opencard. EMS po magistrátu žádá přes 600 milionů korun, o 140 milionů Kč se soudí. Město rovněž čelí exekuci, ta je nyní odložena, ale stále je platná, což znamená, že exekutor zatím nemůže udělovat pokuty. Majetek kvůli exekuci město obstaven nemá.

Opencard vlastní asi 1,2 milionu lidí a Praha za ni dala přes 1,7 miliardy korun. Karta měla mít celou řadu funkcí, nyní je ale především elektronickou tramvajenkou a průkazem do městské knihovny. Novou kartu Lítačku spravuje městská firma Operátor ICT. Software Prahu vyšel na asi 1,6 milionu korun, další náklady město dosud oficiálně nevyčíslilo.

Čtěte také: Praha splatí dluh, který má za licence k opencard