Většinu z nových významných pražských stromů tvoří lípy. „Tu ve Velké Chuchli vysadili v roce 1928 k příležitosti 10. výročí vzniku Československé republiky. Další lípy rostou v Radotíně, Vokovicích a Újezdu nad Lesy od roku 1968. Mají připomínat 50 let od vzniku Československé republiky,“ vyjmenoval hodnoty těchto stromů dendrolog Aleš Rudl. 

K dalším význačným stromům patří Lípa slovinsko-českého přátelství na Vinohradech. Ta se skrz svou korunu na svět dívá teprve 2 roky. V roce 2016 ji tu vysadili na památku 25. výročí Dne státnosti Slovinské republiky a na podporu zapsání kostela na náměstí Jiřího z Poděbrad na seznam památek UNESCO. 

Skupinu nově přidaných jedinečných líp v databázi na webu prazskestromy.cz uzavírá Lípa republiky u chvalské školy v Horních Počernicích. Ta je o něco starší než strom předchozí. Před pěti lety ji zasadili na oslavu 95 let od vzniku Československa. 

V roce 2017 oslavila pražská část Karlín 200 let od položení svého základního kamene. V karlínských ulicích tak roste nově desítky nových stromů, které mají připomínat toto významné místo Prahy 8. Vůbec prvním zasazeným stromem se stal dřezovec trojtrnný v Šaldově ulici. Zahájil tak pomyslně několikatýdenní oslavy.

Do databáze se dostal i jeden z největších pražských smrků. Najdete ho v Kunratickém lese nedaleko hájovny U Krále Václava IV. „Strom mě fascinuje již delší dobu a rozhodně si zaslouží řádnou ochranu,“ popsal Michal Čech, čtenář webu Pražské stromy, který na význačný exemplář upozornil. 

„V celopražské databázi významných stromů máme zapsáno už 311 dřevin. Připomínají důležité historické události či jsou hodny obdivu pro svůj mimořádný vzrůst,“ vysvětlil autor webu Pražské stromy Aleš Rudl.