„Cílem koncepční studie je navrátit tuto část břehů Vltavy zpět mezi místa, která volíme nejen jako příjemnou a bezpečnou cestu do práce, ale která jsou atraktivní i pro trávení volných chvil," uvedla náměstkyně primátorky pro územní rozvoj Petra Kolínská (SZ/Trojkoalice).

V místě budou lípy nahrazeny javory 

Koncepce počítá se snížením počtu jízdních pruhů ze čtyř úzkých na tři širší, vyznačením pruhu pro cyklisty, rozšířením chodníků a s novými přechody pro pěší.

Koncepce navrhuje také obnovu stromořadí, choulostivé lípy by měly být nahrazeny javory. Upravit by se měl i parčík u Anežského kláštera, v němž sídlí Národní galerie. Ta v nedávné době otevřela veřejnosti své zahrady.

Sousední náplavka slouží jako přístaviště

Asi 750 metrů dlouhé části Dvořákova nábřeží se říká Na Františku. Oblast je specifická velmi malým počtem stálým obyvatel. Vlna asanace původní středověké výstavby započatá v 19. století se v místě chystaných úprav zastavila před zdmi středověkých klášterů.

Zbourané domy nahradily budovy veřejných institucí, z některých z nich jsou dnes hotely. Sousední náplavka slouží hlavně jako přístaviště výletních lodí. Její úpravy navrhuje Koncepce pražských břehů.

Čtěte také: Praha zkrášlí náplavky. Dá na ně 25 milionů