Schizofrenik, který trpí sluchovými halucinacemi, byl naposledy viděn v polovině listopadu když odcházel z místa svého bydliště v Praze 8. Muž musí užívat léky, pokud by je vysadil, tak není možné přepokládat jak by se jeho zdravotní stav dál vyvíjel, nejedná se ale o nebezpečnou osobu a nemá ani sebevražedné úmysly. 

Riziko spočívá v neužívání medikace, kdy je omezen na svéprávnosti. Podle sociální pracovnice, která s ním spolupracovala, má tendence cestovat kamkoliv do zahraničí," uvedl policejní mluvčí Richard Hrdina. 

Policie ČR - Ilustrační foto.
V pražském bistru hledal pomoc pobodaný muž. Policie případ vyšetřuje

„Kriminalistům se doposud nepodařilo muže vypátrat a proto se obrací na širokou veřejnost. Pokud jste tohoto muže kdekoliv viděli, nebo máte informace, které by vedly k jeho nalezení, kontaktujte prosím linku 158," doplnil Hrdina.

Kriminalistům se ho za využití všech operativně pátracích prostředků nepodařilo do současné doby vypátrat, a tak žádají širokou veřejnost o pomoc. „Pokud jste tohoto muže kdekoliv viděli, nebo máte informace, které by vedly k jeho nalezení, kontaktujte prosím linku 158.