Na kontrolní akci se podílelo na dvě desátky inspektorů ČOI z inspektorátu pro Středočeský kraj a Hl. m. Praha a čtyři desítky celníků z Celního úřadu pro hlavní město Prahu.

Zaměřili se na kontroly dodržování zákazu nabídky za účelem nabídky, prodeje a skladování výrobků, porušujících některá práva duševního vlastnictví. Společně s nimi se kontrolní akce zúčastnili i zástupci majitelů práv ochranných známek.

close Padělané zboží v Sapě info Zdroj: Česká obchodní inspekce zoom_in Padělané zboží v Sapě Inspektoři s celníky zkontrolovali celkem šest vytipovaných skladovacích kontejnerů. V těch zajistili přes 20 300 kusů padělku v hodnotě přeběžne vyčíslené v cenách originálů na 95 milionů korun.

„Naši inspektoři se společně s celníky v průběhu celodenní kontrolní akce zaměřili na předem vytipovaná místa s podezřením na nabídku, prodej a skladování padělků. Při kontrolách inspektoři využili oprávnění zjednat si v souvislosti s výkonem kontroly přístup do staveb včetně otevření uzavřených prostor. Toto oprávnění jednoznačně určilo i efektivitu provedené akce, která byla stoprocentní,“ řekl ředitel inspektorátu ČOI Středočeský kraj a Hl. m. Praha Mgr. Karel Mojžíš.

Jen evidence uskladněných výrobků a jejich vyskladnění trvaly pracovním skupinám řadu hodin. Na místě byly inspektory ČOI zajištěny především padělky oblečení a obuvi.

Zajištěné padělky budou po skončení všech administrativních úkonů znehodnoceny a případně nabídnuty k humanitárním účelům.

Velká razie v Sapě. | Video: Celní úřad Praha