Podle Pavla Vyhnánka (Praha sobě), primátorova náměstka pro oblast financí, který rozpočet sestavil, do něj bude nutné ještě začátkem roku zapracovat změny v reakci na očekávané schválení daňového balíčku a jeho negativní dopad na příjmy samospráv.

„Nechceme zavírat oči před současnou situací, a proto jsme dnes (ve čtvrtek) na rozdíl od vlády předložili a odsouhlasili rozpočet na příští rok, který je založen na principech péče řádných hospodářů. Z toho důvodu šetříme v běžných výdajích, zároveň však chceme Pražany chránit před dopady krize, škrty se proto nedotkly investic, ale ani peněz na městské části, veřejné dopravy a svozu odpadu,“ uvedl Vyhnánek.

Nástin rozpočtu prošel díky hlasům koalice Pirátů, Prahy sobě a Spojených sil (TOP 09, STAN, KDU-ČSL). Zástupci opozice (ODS a ANO) v rozpravě kritizovali mimo jiné nezařazení rekonstrukcí na Opatově nebo v Městské tržnici.

Podle Vyhnánka dokazuje „investiční drive“ současné koalice letošní rok, který je prý v objemu investic rekordní za posledních deset let. Pokud by se odhlédlo od projektů typu tunel Blanka.

Menší připomínky k podobě rozpočtu zazněly i od „nejpravicovější“ koaliční strany. „Přestože budou příjmy sníženy kvůli koronavirové krizi a změnám daňových zákonů, podařilo se zachovat klíčové investice. A to je podstatné,“ líčil předseda klubu zastupitelů Spojených sil Jiří Pospíšil.