S předsedou českého Senátu Milošem Vystrčilem se shodli na potřebě zintenzivnění spolupráce obou zemí i v rámci Visegrádské skupiny. V názoru na pomoc Ukrajině čelící ruské agresi se lišili. Fico se poté krátce setkal ve Sněmovně také s předsedkyní dolní komory Markétou Pekarovou Adamovou (TOP 09). Setkat se má také s prezidentem Petrem Pavlem nebo lídrem opozičního hnutí ANO expremiérem Andrejem Babišem. V Praze Fica doprovází několik ministrů slovenského kabinetu. Ten získal důvěru v úterý.

Zákaz vjezdu 22-06h mimo dopravní obsluhu.Pařížská
Magistrát o nočním zákazu vjezdu do centra nevěděl. Značení nechá zneplatnit

Misi doprovázejí i protesty, na nábřeží u Strakovy akademie, kudy Fico k sídlu české vlády přijel, stálo podle zpravodaje ČTK několik desítek jeho odpůrců s vlajkami Ukrajiny a EU, zároveň i několik desítek jeho podporovatelů z řad Čechoslováků.

Zdroj: Deník/Radek Cihla

Na Strahově pak Fico položil, jako to dělává při návštěvě Prahy většina slovenských politiků, květinu k památníku spoluzakladatele Československa Milana Rastislava Štefánika.

Po jednání obou premiérů se společně vyjádřili pro média. Odpoledne Fica přijme na Pražském hradě Pavel. V programu má slovenský premiér v Praze také setkání s Babišem nebo položení věnce na Národním památníku na Vítkově.

Zdroj: Deník/Luboš Palata