„Moc se omlouváme, že když si chcete přečíst naše meníčko na facebooku, jste nuceni sledovat spamovou smršť milých lidiček z aliance národních sil a jejich příznivců. Dovolila jsem si je v sobotu vyhodit z Vegtralu, protože tam rušili hosty a personál provoláváním slávy ruskému vůdci a toto je bohužel důsledek,“ uvedla majitelka restaurace Klára Aurell v pondělí na sociálních sítích restaurace.

Následovala smršť komentářů, které restauraci projevují podporu. „Díky za odvahu! Nejsem sice vegan, ale rád se k Vám zajdu podívat a něco ochutnat. Pozdravujte paní servírku.“ nebo „Mazec, vůbec jsem netušila, že máte takové problémy. Držte se! Pokud někdo provolává slávu ruskému vůdci, neváhala bych volat policii,“.

Restauraci zaplavily negativní recenze

Krátce po incidentu začali podporovatelé proruské Aliance národních sil posílat množství negativních recenzí na restauraci. Zástupci Aliance také zveřejnili video, ve kterém mluví o diskriminaci.

„Měli bychom si pojmenovat a označit restauraci a všichni ve svých příspěvcích říct, k čemu tady došlo. Proto, že máme odlišný názor, než je mainstreamový, než má vláda, a že se nám nelíbí tento nacistický přístup a diskriminační, tak jsme nebyli obslouženi,“ uvádí ve videu z místa jeden z účastníků incidentu. Na sociálních sítích poté skupina uvedla, že: „Ukrajinka za barem žalovala majitelce restaurace, že se jí nelíbí, o čem se baví hosté, a ta zakázala číšníkům hosty obsluhovat. Hosté zavolali policii, protože došlo k porušení zákona.“

I v tomto případě následovala smršť komentářů od podporovatelů. „Tohle je možné jen v ČR. V zahraničí si tohle nejde ani představit. Ta arogance Ukrajinců v naší republice nezná mezí,“ zní například jeden z nich.

Na místo dorazila policie, kterou podle dostupných informací přivolali jak vykázaní hosté, tak obsluha restaurace. K fyzickému střetu ale nedošlo. "Mohu potvrdit, že jsme v sobotu, kolem sedmnácté hodiny odpolední, přijali na lince 158 oznámení, dle kterého v jedné z restaurací na Letné došlo ke slovní rozepři mezi hosty a obsluhou. Hlídka po příjezdu na místo nezjistila žádné protiprávní jednání a již byl na místě klid. Všichni hosté po zaplacení z restaurace v klidu odešli," uvedl pro Deník mluvčí pražské policie Richard Hrdina.