Na konci ledna se v Praze uskutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků již třináctého ročníku celostátní developerské soutěže Realitní projekt roku. Nominováno bylo celkem 55 rezidenčních projektů z celé České republiky a i když většina z nich byla realizována v Praze a Středočeském kraji, ocenění ale získaly projekty ve všech regionech v celkem třech kategoriích: Cena veřejnosti, Cena odborné poroty a Cena architektů.

Absolutními vítězi se pak staly dva pražské projekty PAPRSEK Stodůlky od společnosti Trigema v kategorii Cena veřejnosti, Nová Waltrovka od Penta Real Estate v kategorii Cena odborné poroty a kategorii Ceny architektů ovládl středočeský projekt Rezidence Na mariánské cestě od developera Domoplan.

Fotogalerie: Společnost Penta Real Estate dokončila první etapu výstavby v lokalitě Nová Waltrovka

„Skutečnost, že ze tří nejlepších rezidenčních developerských projektů v Česku si ocenění Absolutního vítěze odnesl jeden mimopražský, potvrzuje, že Praha není jedinou lokalitou, kde zájemci o nové bydlení ocení výstavbu nejvyšší kvality,“ vysvětluje organizátorka soutěže Dana Hradecká.

Podle Hradecké je kvalita přihlašovaných projektů rok od roku vyšší a to nejen z hlediska architektonického zpracování ale i v dalších aspektech, které hodnotí jak odborná porota, tak zájemci o nové bydlení.

„U nové výstavby je stále důležitější nejen architektura a vysoká kvalita standardů, ale i udržitelný přístup, a to nejen v kontextu energetické náročnosti a životního prostředí, ale i v sociální provázanosti s místní komunitou,“ dodává Hradecká.

Vítězové soutěže Realitní projekt roku

Podmínky zařazení rezidenčních projektů do soutěže v roce 2024:

-do soutěže mohou být přihlášeny pouze rezidenční projekty rodinných nebo bytových domů (ve smíšených projektech musí zabírat plocha určená k rezidenčním účelům nejméně 70% z celkové užitné plochy nebo nabízet alespoň 10 bytových jednotek)

-projekty se musí nacházet na území České republiky

-projekty musí být minimálně ve fázi zahájení výstavby (nebo být v realizační nebo již dokončené fázi)

-v době přihlášení projektu do soutěže musí být v prodeji nebo k pronájmu alespoň jedna bytová jednotka projektu

-přihlášky musí být doručeny organizátorům soutěže nejpozději do 30.11.2024 a k tomuto datu uhrazeny i registrační poplatky soutěžící je povinen organizátorům dodat veškeré podklady k přihlášeným projektům (vyplnit v systému profil projektu/formulář s požadovanými informacemi o příslušném projektu vč. fotografií/vizualizací) nejpozději do 30.11. 2024

Zdroj: Realitní projekt roku

Fotogalerie: Rezidence Na Mariánské cestě vzniká v Brandýse nad Labem

Penta Investments je majitelem společnosti VLM vydávající Pražský deník