„Máme dva cíle akce. Prvním je solidarita s ruskou opozicí, která ve 12.00 dělala protestní akci ve volebních místech, proto jsme také začínali v 12.00. Druhý cíl je ukázat Čechům a Ukrajincům, že Rusové v Praze stojí proti Putinovi a podporují Ukrajinu a jsou proti válce," řekl pořadatel Anton Litvin.

Model kostky zvolili organizátoři po vzoru té, kterou používal ve svých kampaních nedávno zesnulý ruský opoziční politiky Alexej Navalnyj. Na kostce byly kromě zmíněných nápisů texty v češtině, ruštině a angličtině, ve kterých pořadatelé vysvětili, proč akci dělají. V textu bylo také uvedeno, že Rusové ve skutečnosti nemají ve volbě prezidenta na výběr, když opoziční kandidáti byli vyloučeni.

Protest proti ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi a volbám v Rusku, 17. 3. 2024 | Video: Deník/Radek Cihla

Lidé si s sebou přinesli ruské vlajky, ze kterých vymazali červenou barvu a zbyl pouze modrý pruh mezi dvěma bílými. Tuto vlajku používají lidé jako výraz nesouhlasu s Putinovým režimem. Rovněž si přinesli transparenty, na jednom z nich bylo vyobrazení Putina a anglický nápis vrah. Jedna z účastnic pak přinesla bustu Putina připevněnou na tyči. Tu potom zapálila. „Nechceme takového prezidenta," řekla.