Na další protest zemědělců v Praze se opět připravují i policisté. Ti znovu vyzývají občany, kteří se v tento den chystají do hlavního města autem, aby počítali s případným zdržením a přizpůsobili tomu své plány.

Zemědělci se chystají s technikou přijet od Vestce, Kněževsi, Jesenice, Nové vsi II a Letňan.

„Nájezd techniky se očekává okolo 6 hodiny ráno a následně mají protestující v plánu jezdit okolo Letenských sadů po trase Nábřeží Edvarda Beneše, Chotkova, Milady Horákové, Veletržní, Dukelských Hrdinů a dál po nábřeží k Úřadu vlády ČR," uvedl policejní mluvčí Jan Daněk. Okruhem by účastníci shromáždění měli projíždět do 11 hodin, u Úřadu vlády by pak měli být do půl druhé odpoledne.

Podle Daňka se bude jednat o několik stovek kusů techniky. Ta může zkomplikovat ranní a dopolední dopravu v centru na avizované trase. „Motoristé by s tím proto měli počítat a přizpůsobit tomu své plány," doplnil mluvčí.

Za trpělivost Pražanům poděkoval i primátor hlavního města Bohuslav Svoboda. „Nezpochybňuji ničí právo na vyjádření názoru nebo protest. Jen opakovaně vyzývám k tomu, aby se tak dělo v mezích slušnosti, zákona a bezpečnosti všech zúčastněných," řekl Svoboda.

Na akci bude dohlížet několik desítek policistů převážně z dopravní služby, kteří budou řídit dopravu. V pohotovosti budou i policisté z antikonfliktního týmu a pořádkové policie. „Při přípravě opatření komunikujme jak se svolavatelem, tak i s dalšími subjekty, jako jsou například Magistrát hlavního města Prahy nebo pražský dopravní podnik," uzavřel Daněk.

Protesty zemědělců v Praze

Protesty zemědělců v Praze | Video: Deník/Radek Cihla