Velmi populární se mezi účastníky protestu stal guláš z polní kuchyně, který od pozdního večera vařili na farmě u Slaného. Z vlastního vepřového a ze sousedovy cibule. Proto je tak dobrý, řekl deníku Tomáš Jelen z žižické farmy; jeden z trojice mužů , kteří se na přípravě podíleli.

Připomněl také, že chutný je i proto, že byl vařen s láskou. Současně ale dodává: když se vaří ve velkém, je guláš vždycky výborný. Zde bylo k dispozici asi 1400 porcí a on předpokládá že domů žádné zbytky nepoveze. "Vzhledem k účasti si myslím, ze se sní, míní.

Zdroj: Milan Holakovský

Guláš, jímž byla zcela zaplněna polní kuchyně původně urcená pro armádu, kterou si dva sousedící farmáři se Slánska spolecně pořídili pro využití při akcích, mizel doslova před očima. Strávníkům skutečně chutnal; někteří to dokázali i ocenit. "Dávám vám příspěvek na pivo, opravdu je vynikající, chválila jedna z účastnic protestu podávající obsluze stokorunu.

I když hodně guláše ubylo, nějaké zásoby v polní kuchyni zůstal i po ukončení akce před budovou ministerstva. Na Malostranské náměstí, kde v protest pokračuje, se ale převážet nebude. Traktor táhnoucí polní kuchyni tam totiž nesmí vjet.

Demonstrace zemědělců v Praze
Provoz na magistrále je opět bez omezení. Zemědělci s traktory zamířili domů

Před budovou ministerstva vyšel diskutovat s demonstranty i ministr zemědělství Marek Výborny (KDU-ČSL). Někteří na něj skandovali "demisi!" a vypískali ho.

Lidem vadilo, že opakoval, že chce hovořit se zemědělci. Na to odpovídali, že to jsou tady všichni. Vadilo jim,  že byl obklopen novináři a z toho, co říkal do kamer neslyšeli slova ani lidé  stojící sotva metr od nej. Když volali po tom, aby hovořil do mikrofonu, opáčil že on toto setkání neorganizuje. Do debaty se pustil s několika účastníky protestu s ostrými lokty, kteří se prodrali mezi reportéry, aby mu položili své dotazy. Opět z odpovědí nebylo slyšet nic. Tato diskuse skončila ve chvíli, kdy jednoho z tazatelů ministr vyzval, aby ho nechal domluvit. S reakcí nebyl spokojen, tak se otočil a zmizel ve dveřích ministerstva.

Zdroj: Deník/Radek Cihla

Před polednem začal přesun na Malostranské náměstí. I poté, co většina pěších účastníků od ministerstva odešla, technika, která před ním stojí v opravdu dlouhé koloně, zůstala na místě. V poledne byla na Malostranském náměstí zahájena diskuse a od 15. hodiny následoval další program, který skončil krátce po 16. hodině a s ním skončili i pondělní protesty, jelikož se další plánovaný program, který měl trvat až do nočních hodin, zrušil.

Přehled hlavních událostí kolem dnešních protestů zemědělců v Praze:

05:42 - Policie uvedla, že do Prahy míří asi 500 kusů zemědělské techniky.
06:00 - První desítky kusů techniky protestujících dorazily k ministerstvu zemědělství, protestující posléze zastavili dopravu před ministerstvem na pražském Těšnově.
06:22 - V souvislosti s protestem zemědělců se v Praze začaly vytvářet kolony v různých ulicích.
06:50 - Demonstrující zemědělci podle organizátora akce Zdeňka Jandejska chtějí, aby vláda 21. února jednala o odstoupení od Green Dealu.
06:55 - Ministr zemědělství Marek Výborný řekl ČTK, preferuje jednání u stolu než protest na ulicích. Organizátoři podle něj sledují vlastní politické cíle a zemědělce nezastupují.
07:00 - Traktory začaly blokovat některé pruhy na pražské magistrále.
08:03 - Do Prahy přijelo více než 500 traktorů, další jsou na cestě. Na podporu farmářů by mělo dorazit i 4000 aut, řekl ČTK mluvčí protestu Daniel Sterzik.
08:06 - Kolona traktorů zúžila magistrálu u Muzea do dvou pruhů, doprava se zpomalila.
08:37 - Zemědělci před ministerstvem zemědělství řekli ČTK, že demonstrují zejména kvůli vysokým cenám energií či byrokracii, někteří se distancují od pořadatelů.
08:56 - Provoz pražské integrované dopravy protest zemědělců podle pražského dopravního podniku výrazněji nenarušil. Zhruba na půl hodiny byl ráno přerušený provoz tramvají na Vinohradské ulici a kvůli průjezdu zemědělské techniky nabíraly zpoždění tramvajové spoje na náměstí I.P. Pavlova. Více než dvě hodiny byl zastavený provoz části autobusové linky H1, určené pro přepravu handicapovaných.
09:40 - Před ministerstvem zemědělství demonstrovalo několik set zemědělců, ministra zemědělství Výborného vypískali a požadovali demisi vlády.
10:06 - Agrární komora ČR podle mluvčí Barbory Pánkové rozumí tomu, že jsou farmáři zoufalí z přístupu politiků v ČR i EU.
10:08 - Protesty zemědělců v Praze nemají mnoho společného s bojem za podmínky zemědělců, uvedl premiér Petr Fiala (ODS). Akci pořádají lidé, kteří se netají podporou Kremlu, uvedl na sociální síti X.
11:00 - Část nespokojených zemědělců předala dopis ministrovi Výbornému, ve kterém ho žádala, aby Česko odstoupilo od Green Dealu.
12:00 - Přesun části zemědělců na Malostranské náměstí.
13:30 - Částečné zablokování tramvajové dopravy v centru na několik minut
14:30 - Střet demonstrantů s odpůrci. Při potyčce musela zasahovat policie.
15:00 - Policie ČR uvedla, že provoz na Magistrále byl plně obnoven, technika odjela.
15:32 - Pisatel na sociální síti uvedl, že pondělního protestu se zúčastní se samopalem a půjde s ním na Úřad vlády. Kriminalisté ho zadrželi.
16:05 - Pondělní protesty zemědělců na Malostranském náměstí skončily