U ministerstva spravedlnosti se v 15 hodin sešlo přibližně dvě desítky demonstrantů a podobné až větší množství uniformovaných policistů i těch v civilu. Na úvod zazněla reprodukovaně česká hymna a píseň Ktož jsú boží bojovníci. Následovaly projevy Miroslava Kelnara, ve kterých zaznělo: „Žádáme osvobození Tomáše Čermáka a dalších politických vězňů.“, „Rodí se tady policejní diktatura.“ nebo „Tato vláda nás chce zatáhnout do války.“

První část demonstrace probíhala v klidu, pouze jednou účastníky konfrontovala kolemjdoucí žena několika sprostými nadávkami. Po dalších projevech řečníků se účastníci vydají na pochod na Václavské náměstí.

Infobox: Šestatřicetiletý Tomáš Čermák byl odsouzen na 5,5 roku odnětí svobody za výroky na sociálních sítích, ve kterých podněcoval k útokům na politiky nebo vypálení Senátu. Soud ho potrestal za podporu a propagaci terorismu. Čermák mimo jiné nabádal veřejnost, aby zabránila přijení novely pandemického zákona, a to i za použití násilí. Rozhodnutí Krajského soudu v Plzni potvrdil v červenci pražský vrchní soud.