1/10

Problematický terminál Dlouhá míle

V květnu roku 2012 vyšla najevo zpráva, že dotace na prodloužení metra A je v ohrožení. Podmínkou více než sedmimiliardové dotace na výstavbu metra do Motola totiž bylo postavení autobusového terminálu a záchytného parkoviště Dlouhá Míle. Evropská unie požadovala, aby vznikl terminál, který propojí rychlodráhu mezi Prahou a Kladnem, a to i s ohledem na životní prostředí.

close Terminál Dlouhá Míle, vizualizace. info Zdroj: Se souhlasem AFRY a Pavlíček Hulín architekti zoom_in Terminál Dlouhá Míle, vizualizace.

Projekt ale zatím nevznikl, i když je v řešení. „Z terminálu Dlouhá míle se nesmí stát druhý nešťastný Veleslavín se špatnou dopravní kapacitou. Je potřeba, aby dopravní hub Dlouhá míle byl postaven precizně a kapacitně pro všechny druhy dopravy. Největší obavy máme z nedostatečné kapacity na přilehlých křižovatkách mezi Pražským okruhem a terminálem. Klíčové je pro nás, aby projekt zahrnoval prostorovou rezervu pro prodloužení tramvaje z Dlouhé míle k Terminálu 3 a záchytné parkoviště bylo rovnou postaveno jako vícepodlažní,“ uvedl v dubnu letošního roku radní pro dopravu městské části Praha 6. Ondřej Matěj Hrubeš (ODS).

arrow_left Předchozí
1/10
Další arrow_right