Předchozí
1 z 5
Další

První nájemníci na Nákladovém nádraží Žižkov

Do části z dvou a půl tisíce bytů na nově zastavěném brownfieldů na Nákladovém nádraží Žižkov v Praze 3 se letos nastěhují první nájemníci. Část projektu má být podle developera Central Group hotová už v půlce roku, byty se tak kupcům otevřou pravděpodobně v červenci.

Výstavba na jednom z největších brownfieldů v Praze bude ale pokračovat. Na povolení zde stavět čekají i další developeři. Projekt zastavování Nákladového nádraží Žižkov počítá do budoucna i s vybudování občanské vybavenosti, zeleně a nové školy.

Nákladové nádraží Žižkov.Nákladové nádraží Žižkov.Zdroj: Central group

Projekt společnosti Sekyra Group.
Nádraží Žižkov: Na veřejné účely dají developeři přes 1,5 miliardy korun

Otevření paláce Savarin

Rok 2024 pravděpodobně přinese i otevření dlouhodobě rekonstruovaného paláce Savarin, který leží kousek od Václavského náměstí v ulici Na Příkopě. Podle developera, skupiny Crestyl, by se veřejnosti mohla zpřístupnit řada obchodů ve vnitrobloku. Do budoucna mají být součástí i restaurace, kavárny, zahrada a řada kanceláří.

Savarin tvoří čtyři na sebe navazující, vzájemně propojené části. Součástí projektu je rekonstrukce stávajících historických budov a vznik úplně nového veřejného prostoru. O paláci Savarin se v minulosti mluvilo i o jako možném „domově“ Slovanské epopeje, známého díla Alfonse Muchy. Vzhledem k dále trvajícím soudním sporům ale o umístění obrazů není rozhodnuto.

Zdroj: Youtube
Projekt Savarin, vizualizace.
Památkáři se vyjádřili kladně. V projektu Savarin bude vstup do metra i jízdárna

Mistrovství světa v hokeji se uskuteční i v Praze

V letošním roce bude Praha a Ostrava hostit významnou sportovní událost, a to šampionát v hokeji. Ten se v České republice konal naposledy v roce 2015. Fanoušci se na hokej můžou těšit od 10. do 26. května. Hlavní část předprodeje vstupenek na MS začala 10. října loňského roku a česká utkání byla vyprodána za 90 minut.

Už tehdy ale pořadatelé avizovali, že šance zajistit si sedadlo na českých zápasech ještě bude. Podle pořadatelů bude možné koupit si vstupenky na jednotlivá utkání od 16. ledna. Vstupenky se pohybují v řádu tisíců korun.

Čtvrtfinálová bitva mezi Českem a Finskem: Vladimír Sobotka na bulyČtvrtfinálová bitva mezi Českem a Finskem: Vladimír Sobotka na bulyZdroj: DENÍK/Luboš Jeníček

Maskoty mistrovství světa v ledním hokeji v roce 2024 budou Bob a Bobek.
Maskoty hokejového MS budou Bob a Bobek. Bříza: Věříme, že budou stejně úspěšní

Předpokládané dokončení Dvoreckého mostu

Mezi projekty, které v budoucnu výrazně ovlivní život v metropoli, rozhodně patří stavba Dvoreckého mostu, která by měla být v hrubých základech hotová na konci roku 2024. Podle aktuálních informací se po něm ale lidé projdou přibližně až v druhé půlce příštího roku. Výstavba mostu je důležitá hned z několika důvodů.

V první řadě vznikne důležité propojení vltavských břehů mezi zlíchovským a podolským nábřežím. Tím dojde k propojení Smíchova a Pankráce. Cílem stavby je i zlepšení propojení města na obou březích Vltavy v jižní části hlavního města Prahy pro městskou hromadnou dopravu, cyklisty a pěší.

Zdroj: Deník/Radek Cihla
Prohlídka stavby Dvoreckého mostu.
Stavbu Dvoreckého mostu komplikují geologické nálezy. Dokončen bude za dva roky

Další fáze Barrandovského mostu

V letošním roce bude také pokračovat stavba Barrandovského mostu. Dokončená má být třetí etapa. Předpokládaná dopravní omezení jsou plánována od května do srpna. Situace se ale ještě může změnit.

„Zvažujeme variantu, že by plánované dvě etapy prací mohly být sloučeny do jedné,“ řekla mluvčí Technické správy komunikací Barbora Lišková. Zdůraznila však, že teprve další jednání ukážou, zda se tak stane – a pokud ano, kdy by k tomu mělo dojít.

Zdroj: Deník/Radek Cihla
Zatěžovací zkoušky Barrandovského mostu v 21:45.
Noční zátěžové zkoušky Barrandovského mostu. Problémy ve statice se neobjevily