Dohodu o úpravě problematické smlouvy podepsal DPP a Škoda Transportation na konci loňského května. Kromě rozložení splátek a zachování ceny se dohodly mimo jiné na prodloužení záruky pro již dodané tramvaje. Praha má ručit za to, že dopravní podnik závazky splatí do roku 2022. Jde o garanci za odložené splátky na dodávku tramvají, jejíž celková hodnota je přes 19,2 miliardy ko­run.

Garance už loni zastupitelé schválili. Kvůli obavě z takzvané nepovolené veřejné podpory si ale vyžádali projednání s Evropskou komisí a Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže. Zastupitelé o záruce proto musí hlasovat znovu.

Zastupitelé rovněž projednají rozdělení 400 milionů korun mezi městské části. Peníze vezme město z rezervy a z investic, které letos nestihne uskutečnit. Větší část peněz půjde do školství, zejména na rekonstrukce či dostavby škol a školek. Finance půjdou i do sociální oblasti. S rozdělením peněz již souhlasili radní.

Schválena by mohla být rekonstrukce takzvaného bazénu nad stanicí metra C Budějovická. Jde o prostor s obchody, který je nad stanicí, ale pod úrovní okolních komunikací. Tady jsou v havarijním stavu například přilehlá schodiště či dlažba.

Čtěte také: Praha se zaručí za závazky dopravního podniku