Potravinové sbírky hlavního města jsou už letitou tradicí. To ocenil i primátor Bohuslav Svoboda (ODS).

S blížícím se svátečním obdobím ještě intenzivněji myslíme na druhé a toto je vhodná příležitost, jak lidem, kteří se z různých důvodů ocitli v nouzi, pomoct. Jsem si vědom toho, v jaké situaci se někteří z nás ocitají, a proto chci poprosit o vzájemnou podporu a toleranci. Upřímně děkuji všem, kteří vyjádří solidaritu a do této sbírky se zapojí. Musíme si pomáhat,“ říká Svoboda.

Do sbírky se zapojil primátor a zastupitelé hlavního města, ale i zástupci velvyslanectví nebo dalších firem a institucí včetně široké veřejnosti. Akce je určena především potřebným, zejména seniorům žijícím na hranici chudoby, rodičům samoživitelům a lidem bez domovů. 

Největší pomocí je tradičně darování trvanlivých potravin a drogerie, zejména konzervy, luštěniny, rýže, polévky, dětské výživy a drogerie a další.

„Každý kilogram darovaných potravin pomůže lidem v nouzi a jejich dětem alespoň na chvíli zapomenout na starosti a prožít Vánoce v radosti a pokoji,“ sděluje ředitelka Potravinové banky pro Prahu a Středočeský kraj Věra Doušová.