Výstraha je v platnosti již od čtvrtka 30. května do odvolání. Vydatné deště mohou napáchat problémy zejména s odtékající vodou ve vodou nasycené krajině a obcích. Meteorologové důrazně doporučují sledovat aktuální situaci na tocích a aktuální znění výstrah.

Počasí v Praze bude velmi obdobné jak tomu bylo v posledních dnech. Pátek bude převážně zatažený až oblačný, večer se může objevit déšť nebo přeháňky. Teploty i tak budou ale kolem 19 až 21 °C.

O víkendu by neměla být situace nijak zvlášť odlišná. I když mapa výstrahy na území hlavního města nevykazuje zvýšené nebezpečí spojené s dešti, i tak by se Pražané měli o víkendu připravit na přeháňky a místy i bouřky, při kterých může přechodně zesílit i vítr.

Vzestupy hladin řek lze očekávat hlavně na západě našeho území. Během pátku 31. května meteorologové aktualizovali výstrahu, podle které na dolním toku Berounky v důsledku dotoku nelze vyloučit překročení 2. SPA. Opatření se tedy mohou dotknout i Prahy-západ, Berouna a Rakovníka. Zároveň vydali doporučení.

„Vzestupy hladin řek, voda v některých řekách se může vylévat z břehů do okolní krajiny. Možnost zvýšeného odtoku vody a snížení stability stromů v podmáčené půdě. Možnost průtoků vody přes komunikace, riziko aquaplaningu. Doporučuje se sledovat vývoj situace a jeho prognózu. Uposlechnout pokynů povodňových orgánů, policie a Hasičského záchranného sboru. Připravit se na možnost vzniku povodně. Vyvarovat se koupání, plavání, jízdy lodí apod. v korytě toku a bezprostředním okolí. Nevstupovat a nevjíždět do proudící vody a zatopených míst. Omezit pohyb v podmáčených oblastech, kde hrozí pády stromů," uvedli meteorologové z ČHMÚ.

| Video: Youtube

Sobota: Zataženo až oblačno. Občas déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty 14 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 21 °C. Slabý proměnlivý, postupně většinou mírný jihozápadní až západní vítr 2 až 6 m/s.

Neděle: Oblačno až zataženo, přechodně i polojasno. Občas déšť, přeháňky nebo i bouřka. Nejnižší noční teploty 14 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 22 °C. Mírný vítr západních směrů 2 až 6 m/s, v bouřce přechodně zesílí.

Pondělí: Oblačno až zataženo, zpočátku s deštěm nebo přeháňkami. Během dne od severozápadu ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 14 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 22 °C. Mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

zdroj: ČHMÚ