Jedná se o oblast Modřan, Kamýku, Krče, Libuše nebo Hájí. Dodávky by tak měly být obnoveny ještě dnes odpoledne. Zuzana Böhmová z firmy Veolia Energie ČR, pod niž Pražská teplárenská spadá, pro ČTK po 16:00 upřesnila, že by to mohlo být již mezi 17:00 a 18:00.

"V ulici Hurbanova v Praze 4 došlo v noci na pátek k netěsnosti na primárním topném vedení DN 150. Jsou omezeny dodávky topné vody, a tudíž je výpadek jak ve vytápění, tak v dodávkách teplé vody. Výpadek se dotýká přibližně 25.000 domácností v oblastech Krč, Lhotka, Kamýk a Modřany," sdělil dopoledne Maďar.

"V noci na pátek 24. listopadu 2023 došlo ke vzniku větší netěsnosti na potrubí s teplonosným médiem, které zapříčinilo přerušení dodávek tepelné energie do poměrně rozsáhlých oblastí na Praze 4 (část Krče, Lhotky a podobně), ale i v dalších lokalitách, jako je Kamýk, Modřany, Libuš a další," informovala ráno radnice Praha 4 na svém webu. Později radnice citovala Maďara, podle kterého teplá voda poteče opět v pozdních odpoledních hodinách. "V současné době je samotná oprava potrubí v Hurbanově ulici v Praze 4 ukončena," uvedl po 15:30 Maďar.

Thomayerova nemocnice v Krči na síti X sdělila, že jí se aktuální výpadek netýká, protože je soběstačná díky vlastnímu zařízení na výrobu tepla. Teplo a teplou vodu má i další nemocnice v této části Prahy - Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM). "V IKEM jsme zprovoznili záložní plynovou kotelnu," dodal Maďar.