Baleku do funkce zvolilo představenstvo společnosti, ve kterém byl dosud zodpovědný za obchod. Dalšími členy vedení Pražské plynárenské jsou nyní Milan Cízl a Petr Kovařík. Společnost zároveň chystá výběrové řízení na doplnění představenstva.

Nový šéf Pražské plynárenské působí v energetickém sektoru celou svou profesní kariéru. V minulosti byl například obchodním ředitelem společnosti ČEZ v Bulharsku. Pracoval také ve firmách MND, Pražská teplárenská nebo Severomoravská energetika. V letech 2012 až 2018 byl místopředsedou rady Českého plynárenského svazu.

Předseda představenstva Pražské plynárenské Martin Pacovský.
Šéf Pražské plynárenské Pacovský skončil ve funkci, odvolala ho dozorčí rada

V čele společnosti Baleka nahradil Pacovského, kterého kvůli odlišným názorům na vedení a další směřování společnosti v pondělí odvolala dozorčí rada podniku. Pacovský, který vedl Pražskou plynárenskou od ledna 2021, následně ČTK potvrdil, že se s akcionáři firmy rozcházel ve vizích a dalších plánech. Ke svému působení v Pražské plynárenské zároveň uvedl, že je přesvědčený, že firmu předává v dobrém stavu a kvalitně připravenou na podzimní kampaň na tuzemském energetickém trhu.

Pražská plynárenská dlouhodobě patří mezi největší tuzemské dodavatele energií. Plynem a elektřinou zásobuje asi 445.000 odběrných míst.

Hlavní město vlastní plynárny přes Pražskou plynárenskou Holding, jelikož je však od roku 2014 jejich stoprocentním vlastníkem, je mezičlánek podle vedení města již zbytečný a firma se sloučí s Pražskou plynárenskou.