Konkrétní důvody neshod zatím žádná ze stran nesdělila. Pacovský na svém účtu sociální sítě X, bývalého twitteru, bez dalších podrobností pouze uvedl, že jeho působení po "nabitých a divokých třech letech" v Pražské plynárenské skončilo.

"Ze strany členů dozorčí rady, kteří mají plně v kompetenci volbu i odvolání členů představenstva, se v posledních měsících ozývaly hlasy na rozdílné představy o fungování a směrování společnosti směrem do budoucna mezi předsedou představenstva a dozorčí radou," řekl dnes ČTK předseda výboru pro energetiku zastupitelstva Jan Chabr (TOP 09).

Pacovský následně ČTK řekl, že se obě strany obecně rozcházely v názorech o dalším směřování společnosti, o čemž diskutoval s dozorčí radou delší čas. V čem konkrétně se jejich postoje lišily, specifikovat nechtěl s tím, že jde o interní věc podniku. Podle něj však nešlo o rozepře v některých konkrétních bodech, ale spíš o odlišné firemní vize.

Co se týká vedení Pražské plynárenské, Pacovský je přesvědčený, že firmu předává v dobrém stavu a kvalitně připravenou na podzimní kampaň na tuzemském energetickém trhu. Ke svému dalšímu profesnímu působení na dotaz ČTK řekl, že poslední roky byly dost intenzivní, a proto si nyní chce spíše odpočinout. Svou další budoucnost ovšem vidí nadále v energetice.

Pacovský byl předsedou představenstva Pražské plynárenské od poloviny ledna 2021. Tehdy ve funkci nahradil odvolaného Pavla Janečka. Pacovský v minulosti působil také v energetické společnosti ČEZ, kde vystřídal několik řídících pozic.

Pražská plynárenská dlouhodobě patří mezi největší tuzemské dodavatele energií. Plynem a elektřinou zásobuje asi 445.000 odběrných míst. Jediným akcionářem společnosti je Pražská plynárenská Holding, ovládaná hlavním městem Prahou. Hlavní město vlastní plynárny právě přes Pražskou plynárenskou Holding, jelikož je však od roku 2014 jejich stoprocentním vlastníkem, je mezičlánek podle vedení města již zbytečný a firma se sloučí s Pražskou plynárenskou.

Pražská plynárenská v loňském roce zaznamenala zisk po zdanění 639,8 milionu korun. Meziročně si tak polepšila téměř o 19 procent. Ještě výrazněji stouply tržby společnosti, a to z předloňských 17,1 miliardy korun na 32,5 miliardy korun.