Za pár dní to budou již dva měsíce od dvojnásobné vraždy v Klánovickém lese. O život přišel mladý muž a jeho několikaměsíční dcerka.

Pro manželku zavražděného byla následně kolem Vánoc založena sbírka na platformě znesnaze.cz, kam 12987 lidí darovalo téměř 12 a půl milionu korun. Ukončena byla k 23. lednu letošního roku.

Pozůstalá žena nyní promluvila k veřejnosti. Svá slova uvádí citátem Jana Wericha: „Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.“

„Dva životy vyhasly. Ztráta a bolest jsou nepopsatelné. Rozhodla jsem se, že i přes to všechno ale svůj život vyhasnout nenechám a pokusím se ho žít pro sebe a svého syna naplno a nejšťastněji, jak dokážu. Tak jak by si to přál můj muž. Rozhodla jsem se nebýt vůl a zůstat člověkem," napsala žena ke sbírce.

Nechybělo však ani poděkování blízkým i celé široké veřejnosti. „Díky vám můžeme se synem žít dál naše životy tak, jak je máme rádi, jak chceme, bez zásadních existenčních změn a obav. A co možná víc. Díky vaší solidaritě jsem v sobě našla sílu opět věřit, že mezi námi převažují lidé dobří a laskaví," doplnila.