Po několika dnech, kdy se hladiny řek nejen na území metropole zvedaly a bylo potřeba učinit některá protipovodňová opatření, se dnes Podovodňový orgán hl. města Prahy rozhodl s demontáží některých prvků.

„Vzhledem k příznivému vývoji jsme přistoupili k dalšímu uvolnění protipovodňových opatření. Situaci ale nadále sledujeme, aby byla bezpečnost Prahy a jejích obyvatel zaručena,“ řekl primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda.

Demontáž protipovodňové stěny u čapadla v Divadelní ulici

Demontáž začala v úterý 9. ledna v 10 hodin na Čapadle v Divadelní ulici, což mělo dočasný vliv na dopravu v jejím okolí a na Smetanově nábřeží. O několik hodin později došlo k demontáži i na Zbraslavi. Zároveň se v úterý otevřela vrata u Hotelu Four Seasons. 

Náplavky se otevřou jen některé

V případě oblíbených náplavek, se tak od středy od 8 hodin ráno mohou lidé vrátit na náplavky na Dvořákově a Hořejším nábřeží. Stále na nich ale bude platit zákaz vjezdu vozidlům mimo zásobování. Zásobování bude mít výjimku pro vjezd od 8.00 do 10.00 hodin s tím, že tato vozidla se zde budou moci zdržet pouze po nezbytně nutnou dobu. Veřejnost by na otevřených náplavkách ale měla i nadále dbát zvýšené opatrnosti.

Ta na Rašínově nábřeží prozatím zůstává stále uzavřená, přístup na ní mají pouze posádky lodí kvůli dohledu nad plavidly. Dle rozhodnutí Státní plavební správy se od úterních 9 hodin znovu navrátila i plavba do centrální části města.

Provoz přívozů zůstává stále pozastaven a uzavřená jsou i vrata na Čertovce.