Poslední generace již několik měsíců pořádá hromadné pochody centrem Prahy, nejčastěji přímo po magistrále. Uskupení a její příznivci bojují za snížení maximální povolené rychlosti automobilů ve městě na 30 km/h. Další shromáždění je naplánováno na úterý 12. září opět po pražské magistrále před Národním muzeem. 

Pochody vzbuzují velké reakce veřejnosti a především nespokojených řidičů. Zaznívaly i argumenty, že pochod přímo po magistrále není bezpečný. Avizovanou demonstraci tedy vedení města přesunulo na bezpečnější trasu.

 „Ctím svobodu projevu a uznávám i právo na protest. Zároveň se ale jako vedení hlavního města musíme chovat zodpovědně a brát ohled i na bezpečnost všech obyvatel. Proto jsme avizovanou demonstraci aktivistů, kteří se dožadují snížení rychlosti v metropoli na 30 km/h, přesměrovali na všeobecně bezpečnější trasu. Protestovat se dá i bez nepatřičného omezování okolí," sdělil na svém twitterovém profilu primátor hlavního města Prahy Bohuslav Svoboda.

K situaci se vyjádřili i zástupci Poslední generace, ti s rozhodnutím vedení města nesouhlasí. Podle nich magistrát omezuje právo občanů pořádat legální demonstrace a proto zaslali primátorovi dopis, ve kterém se proti rozhodnutí ohrazují. Skupina chce zároveň záležitost řešit soudní cestou.