„Tři nejhorlivější fanoušci, kteří udrží přední pozice ve frontě, si budou moci užívat kuřecí sendvič každý den po celý rok. To znamená, že dostanou poukázku na 365 sendvičů zdarma,“ uvedla mediální zástupkyně řetězce Markéta Kaclová.

První hosté se začali objevovat před restaurací od čtvrtečního rána. Vítězi, kteří se dočkali roční zásoby Chicken Sandwichů se stali Šimon, Standa a Vašek z Prahy. 

Skupinka mladíků si krátila čas ve frontě mnoha způsoby. Zabalení v dece hráli karty a čekání si točili na kameru. „Mám tady s sebou kameru, tak si to celé dokumentujme, abychom měli nějakou vzpomínku. Jsou tady krušnější momenty, ale i ty zábavnější," řekl jeden z mužů, který na slavnostní otevření čekal už od 8. hodiny ráno předešlého dne.

Kolem desáté hodiny večer bylo před restaurací zhruba 300 lidí. Sto z nich se dočkalo ochutnávky sendviče zdarma.

Během otevření nových restaurací země mezi sebou soutěží o co nejdelší frontu. Jinak tomu nebylo ani v České republice.

„Trumfnout letní otevírání polských restaurací ve Vratislavi a ve Varšavě bylo těžké, fronty tam měly více než 100 metrů a prodalo se více než 1300 sendvičů. Čeští fanoušci nás ale překvapili a s hrdostí můžeme naši českou stometrovou frontu připsat do galerie těch světových,“ doplnil Marko Blaževič, který vede restaurace v České republice, Polsku a Rumunsku.

Vítězové, kteří dostali poukázku na 365 sendvičů zdarma:

Slavnostní otevření Popeyes na Václavském náměstí. | Video: Deník/Radek Cihla

První restaurace v České republice se otevřela na Václavském náměstí v Domě módy. „Dvoupatrová restaurace bude naší vlajkovou lodí, tomu odpovídá i téměř 700 metrů podlahové plochy a přes 100 míst k sezení,” řekl brand manažer Popeyes pro ČR a Polsko Marko Blaževič s tím, že se značka na vstup na český trh chystala skoro rok. U jedné provozovny ale řetězec nezůstane, v plánu má rozšířit své pobočky i do Brna nebo nedaleko metropole. 

Příběh společnosti Popeyes začal v roce 1972 v New Orleans v americké Louisianě. Kuchyně v sobě spojuje cajunskou a kreolskou kuchyni, tedy vlivy francouzských imigrantů usazených v Louisianě. Za Popeyes stojí muž jménem Alvin C. Copeland a název je inspirovaný filmem Francouzská spojka, konkrétně postavou detektiva Jimmy „Popeye“ Doyla, kterého hrál Gene Hackman.