Ke kolapsu muže v Radlické ulici došlo 8. dubna krátce po jedenácté hodině večer. 

„Policisté při příjezdu na místo zahlédli skupinku mávajících osob, která je navedla přímo k muži, který zkolaboval. Jelikož pětapadesátiletý muž nedýchal, jeden z policistů okamžitě zahájil nepřímou srdeční masáž, zatímco jeho kolega připravoval přístroj AED k nalepení elektrod. Životní funkce se u resuscitovaného muže podařilo obnovit, avšak vzhledem k jeho kolísavému zdravotnímu stavu se musela srdeční masáž několikrát opakovat," uvedl policejní mluvčí Richard Hrdina.

Přivolaní záchranáři zahájili další úkony spojené s obnovením základních životních funkcí, zatímco policisté pokračovali v nepřímé srdeční masáži.  „U pacienta se podařilo obnovit základní životní funkce a dýchání. Ihned poté byl převezen do nemocnice k hospitalizaci a policisté mohli pokračovat ve své hlídkové činnosti v centru metropole," doplnil Hrdina.

Po vystřídání směn vyjeli policisté v brzkých ranních hodinách k autobusové zastávce Šmukýřka v Praze 5, kde se jednaosmdesátiletému muži zastavil krevní oběh. „Na místě byli první policisté pohotovostní motorizované jednotky, kteří již prováděli laickou resuscitaci a tak společně s nimi pokračovali v oživování až do příjezdu záchranné služby," dodal mluvčí Hrdina.

Díky rychlému zásahu policistů se tak podařilo pomoc oběma mužům a opět se jim potvrdilo, že kladený důraz na zdravotní výcviky má kolikrát cenu života.