Vášeň především polských ultras a chuligánů je dobře známá, někteří z nich vyjíždějí i na české ligové zápasy spřátelených klubů. Polské stadiony se týden co týden mění v místa ohňové show a nejinak tomu asi bude i během pochodu metropolí. „Doporučujeme vzít si s sebou hodně pyrotechniky,“ vyzývají organizátoři účastníky na sociálních sítích.

Ultras chtějí dát protestem vzkaz polskému fotbalovému svazu, který je prý podvedl. Fanoušci totiž měli stát virtuální frontu na vstupenky, ale na nikoho z nich se nedostalo. O půlnoci 7. února pak bylo oznámeno, že všechny lístky pro fanoušky hostů na dnešek jsou vyprodány.

Během zhruba šestikilometrové trasy ke stadionu budou Poláci pod kontrolou policie, která počítá i s dopravními omezeními před kvalifikačním zápasem i po něm.

„Na opatření se bude podílet několik stovek policistů z pořádkové, kriminální, dopravní služby, antikonfliktního týmu, speciální a krajské pořádkové jednotky a v neposlední řadě i policisté se psy a na koních. Policisté budou v rámci opatření dohlížet nejen na ochranu veřejného pořádku, ale také na bezpečnost a plynulost silničního provozu,“ uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová s tím, že policisté budou v průběhu dne monitorovat pohyb hostujících fanoušků na území města a zajišťovat jejich doprovod ke stadionu.

S jinými rozvášněnými fotbalovými chuligány učinila Praha zkušenost před patnácti lety. Tehdy policie zasahovala proti fanouškům chorvatského Dinama Záhřeb, kteří v ulicích házeli dlažební kostky. Přes sto Chorvatů bylo tehdy zadrženo a legitimováno, skupinky fanoušků policisté hlídali až do jejich odjezdu.