Jejich uplatnění však nakonec nebylo nutné. Když se cizince politého hořlavinou podařilo přesvědčit, aby zapalovačem neškrtl, policisté muže předali do péče záchranářů. Ti ho odvezli do psychiatrické nemocnice.

Tím věc pro pro policii skončila. Dále se jí nezabývá, řekl v pátek Deníku vedoucí oddělení tisku odboru komunikace a vnějších vztahů policejního prezidia Ondřej Moravčík.

Ten Deníku potvrdil, že do léčebny záchranná služba odvážela muže cizí státní příslušnosti. „Nešlo o Ukrajince,“ konstatoval s odkazem na aktuální válečný konflikt na území bývalého Sovětského svazu. Konkrétnější však už Moravčík nebyl. Policie vlastně ani nemá důvod věc dále komentovat. „Trestní řízení neprobíhá,“ konstatoval.

Pro policisty věc skončila předáním muže záchranné službě, která ho převezla do zdravotnického zařízení poskytujícího odbornou péči. „On ohrožoval jen nám sebe,“ konstatoval mluvčí policejního prezidia. S dodatkem, že vyhrožování sebevraždou je sice důvodem k zajištění, avšak už ne k tomu, aby policie věc řešila i nadále. Trestného činu se v souvislosti s touto událostí nikdo nedopustil.