Že policie nemá žádné nové informace ke zveřejnění, řekla v pondělí 27. března Deníku policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. „Čekáme na znalecké posudky,“ konstatovala s tím, že také stále zůstává předmětem prověřování, kdo překážku označovanou jako řetěz natažený mezi sloupky na komunikaci umístil a zda byla vydána všechna potřebná povolení. „V této chvíli nemohu věc blíže komentovat,“ uvedla Schneeweissová.

Do zábrany, kdy ve skutečnosti šlo spíše o lano v řetězovém závěsu, narazil mladý jezdec na cestě, v niž přechází místní komunikace, před 18. hodinou: tehdy již za soumraku.

Poté, co spadl, mu poskytovali první pomoc včetně resuscitace svědci, kteří také přivolali záchrannou službu. Ta na místo neštěstí vyslala i vrtulník, avšak všechno úsilí bylo marné: mluvčí záchranářů Monika Nováková uvedla, že pacient svým zraněním na místě podlehl.

Bezpečně s policií i na polygonu

Pro motocyklisty policie pořádá již tradiční preventivní projekt s celostátní působností, který nese označení Kolama dolů – učme se přežít. Policisté připravují v různých regionech desítku společných vyjížděk s motorkáři, jejichž cíl je vždy na polygonu, kde následuje další program, na který je zváno i početnější publikum. Jezdci si v bezpečí uzavřené trati mohou vyzkoušet ovládání své motorky v krizových situacích. „Do realizace projektu se zapojují všechna centra bezpečné jízdy v České republice,“ připomněla Hana Rubášová z policejního prezidia.

Samotné vyjížďky, zhruba 80kilometrové jízdy za doprovodu dopraváků na motocyklech, policisté kvůli bezpečnosti omezují na 250 účastníků, kteří se musí s předstihem registrovat prostřednictvím webových stránek policie. Na motorky se stejně jako loni posadí i představitelé Policie ČR, slibuje Rubášová i setkání s vysokými policejními funkcionáři.

Původně bylo posláním akce nabídnout řidičům motocyklů zdokonalování a vzdělávání na začátku motorkářské sezony. Postupně se ale termínový kalendář roztáhl: středočeská vyjížďka, se startem v Mníšku pod Brdy a s cílem na „příbramském“ polygonu u Dlouhé Lhoty, vychází až na sobotu 5. srpna. Dříve si mohou motorkáři z Prahy a středních Čech zajet třeba na také vcelku blízké jízdy začínající pod Řípem (27. května), v Písku (17. června) nebo například v Havlíčkově Brodě (22. července).