Na místo ihned vyrazily všechny složky IZS včetně pyrotechnika. Police evakuovala okolí. Podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavka zasahovali na místě hasiči ze dvou stanic a asistují policii. Dále na místo dorazila i posádka záchranářů a inspektor.

Pyrotechnik vyloučil výbušninu v odloženém zavazadle. Zasahující policisté v průběhu opatření nalezli navíc dvě nádoby s neznámou tekutinou umístěné v Morovém sloupu. Na místo tak zamířili i chemici, kteří nádoby zajistili a opatření na Staroměstském náměstí tak byla ukončena. 

V centru města se v posledních dnech nejedná o ojedinělý případ. Podobná situace se na Václavském náměstí odehrála před několika dny, v úterý 10. října, kdy na ulici ležela podezřelá taška.

Ilustrační fotografie.
Na Václavském náměstí ležela podezřelá taška. Policie evakuovala stovky lidí

Zásah pyrotechnika se opakoval i o pět dnů později na Staroměstském náměstí, kdy strážníci městské policie objevili pod orlojem sud a stovky lidí musely být z místa evakuovány.

Třetí obdobný případ se odehrál za pár dnů znovu, a to ve čtvrtek 19. října. Tentokrát nález podezřelého předmětu uzavřel vchod do metra Můstek, přilehlé okolí a okolní obchody. Ve všech případech se naštěstí nejednalo o výbušninu a opatření byla po zásahu pyrotechnika ukončena.