Účastníci pochodu vyrazili v 17:30 po oznámené trase od Kongresového centra až ke stanici metra Pankrác.

První pochod za humanizaci magistrály a dodržení klimatického závazku byl na příkaz magistrátu přesunut na chodník, magistrát organizátorům rovněž uložil zdržet se plánovaného blokování dopravy před muzeem.

Organizátoři se tak obrátili na soud, který jejich námitce vyhověl. Městský soud v Praze tedy následně zrušil rozhodnutí úřadu, ale současně aktivistům zamítl možnost pořádat happening na vozovce před muzeem. Blokace dopravy je podle soudu nelegitimní a nelze ji vykonávat podle shromažďovacího práva. A tak se druhý pochod uskutučenil již opět na komunikaci, a to v jednom jízdním pruhu. Magistrát proti rozhodnutí podá kasační stížnost.

Pochod pořadatelé ohlásili také na svém účtu na sociální síti X (dříve Twitter).

Akce se opět konala za doprovodu policie. Středečním pochodem chtěli aktivisté upozornit na dlouhodobě neřešenou situaci na pražské magistrále. Požadují dokončení humanizace magistrály minimálně v rozsahu popsaném v Otevřeném dopise Zastupitelstvu HMP ze dne 23.4.2019 zaslaném osmi občanskými sdruženími. 

Konkrétně požadují instalaci světelných závor ve směru do centra, realizaci chybějících přechodů pro chodce a doplnění cyklopruhů v úseku mezi Vltavskou a Pankrácí. Zároveň chtějí upozornit na neudržitelně vysokou intenzitu provozu.

Aktivisté začali s pořádáním pochodů po dopravních tepnách v Praze 1. března a zatím jich byly téměř dvě desítky, většinou na magistrále.