Účastníci pochodu vyrazili v 17:30 po oznámené trase od Kongresového centra až ke stanici metra Pankrác.

První pochod za humanizaci magistrály a dodržení klimatického závazku byl na příkaz magistrátu přesunut na chodník, magistrát organizátorům rovněž uložil zdržet se plánovaného blokování dopravy před muzeem.

Poslední generace se vydala pochodem po magistrále z Florence na Mariánské náměstí kolem Národního muzea.
Pochody po magistrále nebo po chodníku? Poslední generace vyhrála soud s Prahou

Organizátoři se tak obrátili na soud, který jejich námitce vyhověl. Městský soud v Praze tedy následně zrušil rozhodnutí úřadu, ale současně aktivistům zamítl možnost pořádat happening na vozovce před muzeem. Blokace dopravy je podle soudu nelegitimní a nelze ji vykonávat podle shromažďovacího práva. A tak se druhý pochod uskutučenil již opět na komunikaci, a to v jednom jízdním pruhu. Magistrát proti rozhodnutí podá kasační stížnost.

Pochod pořadatelé ohlásili také na svém účtu na sociální síti X (dříve Twitter).

Akce se opět konala za doprovodu policie. Středečním pochodem chtěli aktivisté upozornit na dlouhodobě neřešenou situaci na pražské magistrále. Požadují dokončení humanizace magistrály minimálně v rozsahu popsaném v Otevřeném dopise Zastupitelstvu HMP ze dne 23.4.2019 zaslaném osmi občanskými sdruženími. 

Aktivisté z hnutí Poslední generace, kteří tradičně pořádají protestní akci 30 pro Prahu, se vydali v úterý 3. října na již druhý pochod za humanizaci magistrály a dodržení klimatického závazku.
Aktivisté Poslední generace vyrazili na pochod magistrálou. Obsadili jeden pruh

Konkrétně požadují instalaci světelných závor ve směru do centra, realizaci chybějících přechodů pro chodce a doplnění cyklopruhů v úseku mezi Vltavskou a Pankrácí. Zároveň chtějí upozornit na neudržitelně vysokou intenzitu provozu.

Aktivisté začali s pořádáním pochodů po dopravních tepnách v Praze 1. března a zatím jich byly téměř dvě desítky, většinou na magistrále.