Vysoké teploty i bouřky k létu tak nějak patří a každý se s nimi vyrovnává po svém. Přináší s sebou ale i nemilé a nebezpečné události. Jinak tomu nebylo v Praze ani minulých dnech a týdnech. Pokud jste ale stále čekali na to nejideálnější počasí na koupání, v tomto týdnu rozhodně neuděláte chybu.

Podle meteorologů Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) nás čekají velmi vysoké teploty a to právě v úterý 9. července a ve středu 10. července, kdy teploměry ukážou přes 30 °C, v maximech se totiž mohou vyšplhat až k 35 °C.

Jak tomu ale bývá, vysoké teploty vystřídají i silné bouřky, které se mohou objevovat právě ve středu a mohou být doprovázeny přívalovými srážkami a většími kroupami s nárazovým větrem. V takovém duchu se počasí ale ponese až do konce pracovního týdne.

Deset tun ledu na ochlazení

Vysoké teploty se nevyhnou žádnému místu v Praze. Podle ředitele pražské zoologické zahrady Miroslava Bobka ale přeci jen bude jedno místo velmi chladné, a to samotná Zoo. Pro zvířata i návštěvníky totiž bude ve středu 10. července navezeno deset tun ledu.

Podle mluvčího pražské zoo Filipa Maška se ze zástupců zvířat mohou na led těšit nestoři kea, lední medvědi, vydry severoamerické, takini indičtí, zubři a sloni indičtí.

„Pro návštěvníky, zejména děti, budou hromady ledu připraveny v areálu Dětské zoo a také u sochy Radegasta poblíž výběhu vlků eurasijských," doplnil.

Ledová akce se bude opakovat i během dalších prázdninových dnů, na které bude předpovězeno horké počasí.

Lední medvědi - Gregor a Aleut v Zoo Praha. | Video: Deník/Radek Cihla