Návštěva kryokomory

Kryocentrum Modřany nabízí pobyt v moderním mrazícím zařízení, ve kterém je v absolutně suchém prostředí udržována stabilní teplota od -110°C do -130°C a při krátkodobém pobytu trvající 2 až 4 minuty dojde k ochlazení povrchu těla. To posiluje imunitu a v horkém počasí je pozitivním vedlejším efektem osvěžení a posílení těla.

Cena: celotělová kryoterapie - jeden vstup + kondiční cvičení - 390 Kč
Web: www.kryocentrum.cz/kryoterapie/

Virtuální realita na Václavském náměstí

Klimatizované prostředí virtuální reality přímo v centru Prahy nabízí výlet do Egypta, Řecka nebo Persie. Účastníci při hře řeší logické úkoly, ale vyzkouší si i virtuální lezení do výšky. Atrakce je určená pro dva až čtyři hráče. Na místě si lze vyzkoušet i letecký simulátor.

Cena: 769,- / osoba za 60 minut
Web: vrplaypark.com/cs/vr-expeditions

Kasematy na Vyšehradě

Spletitý systém kasemat, chodeb pro rychlý přesun vojska, vznikal v průběhu 17. a 18. století v souvislosti se stavbou barokního bastionového opevnění. Vyšehradské kasematy jsou zhruba 1,6 metrů široké a 2,6 metrů vysoké, v pravidelných rozestupech jsou opatřené větracími šachtami, které ústí na hradební ochozy.

Návštěvník se sem dostane v rámci dvou prohlídek – úsek mezi Cihelnou bránou a Gorlicí je součástí prohlídky Kasematy a Gorlice a Komentované prohlídky na objednávku. Martinské kasematy jsou zpřístupněné jen coby součást prohlídkového okruhu Barokní pevnost.

| Video: Youtube

Cena: Kasematy ke Gorlici – 170,-/ osoba, Barokní pevnost – 190,- / osoba
Objednání prohlídky na portal.colosseum.eu/

Předpověď počasí na následující dny

  • Čtvrtek 11. července 2024 - Oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky. Nejvyšší teploty 27 až 29 °C. Mírný západní vítr 2 až 5 m/s, k večeru bude slábnout.
  • Pátek 12. července 2024 - Oblačno až polojasno, možnost přeháňky, ojediněle bouřky. Nejvyšší denní teploty 28 až 30 °C.
  • Sobota 13. července 2024 - Oblačno až zataženo, občas déšť nebo přeháňky, možnost i bouřky. Během dne přechodně polojasno a beze srážek. Nejvyšší denní teploty 25 až 27 °C.

Zdroj: Český hydrometeorologický ústav