V rámci programu, ohlášeného od 10 do 17 hodin, se neuskuteční jen statická výstava rozmanitých autobusů, s nimž se cestující mohou setkat v rámci systému PID v Praze a středních Čechách, či fandy velmi vyhledávané komentované prohlídky koordinačního dispečinku.

Dojde i na vyjížďky k zajímavým místům v blízkém i vzdálenějším okolí Letňan, kdy lze navštívit třeba Chvalský zámek nebo ďáblickou hvězdárnu.

| Video: Youtube

Provoz na sedmi různých linkách zajistí sedmnáct modelů autobusů - včetně historických vozidel. Na vybrané spoje potřebují cestující místenky. Získat je lze ve speciálním stánku vždy nejdříve půl hodiny před odjezdem – a jsou zdarma. Na některých linkách nicméně nutné, aby se předešlo tlačenici.

Na vybrané spoje potřebují cestující místenky. Získat je lze ve speciálním stánku vždy nejdříve půl hodiny před odjezdem – a jsou zdarma. Na některých linkách nicméně nutné, aby se předešlo tlačenici.

Doprovodný program nabídne rozmanitou všehochuť. Od aktivit zaměřených na bezpečnost silničního provozu po stánek jednoho z pražských pivovarů, od prodeje zboží s dopravní tematikou po informační stánky Středočeské centrály cestovního ruchu a Klubu českých turistů. A chybět nebudou ani nabídka občerstvení nebo pro potěšení dětí skákací hrad a řetízkový kolotoč.