Na pojmenování nových ulic po známých filozofech upozornil na sociální síti X zastupitel a předseda kontrolního výboru Městské části Praha 8 Martin Štěrba.

„Nachází se na Rohanském nábřeží a názvy nových ulic tvoří jednotný ideový celek a to sice podle významných filozofů a osobností, které jsou spojeny s myšlenkou pacifismu," napsal Štěrba. Ulice se mají jmenovat například Husserlova, Kantova, Sokolova, Wittgensteinova, atd. Návrhy názvů se ale nesetkaly příliš s úspěchem, například i pro to, že žádná z ulic není pojmenovaná po ženě, přišly ale i jiné nápady.

Na Štěrbův příspěvek zareagovala na síti uživatelka Dani. „Přitom Rohanské nábřeží si vyloženě říká o jména z Pána prstenů," napsala. Této myšlenky se chytil uživatel David Payne, který vytvořil na internetu petici, jež volá po pojmenování ulic právě po postavách z Pána prstenů, protože se Rohanské nábřeží shoduje s názvem území Rohan v Tolikenově literární Středozemi.

„Při vší úctě k Ludwigu Wittgensteinovi - navštívil vůbec kdy v životě Jízdmarku? Jak pomohl Imannuel Kant ve válce proti Sarumanovým hordám? Kde byl Husserl, když padly Západní Úvaly? Rohanské nábřeží má nést rohanská jména!," zní v petici.

Petice pro nové ulice navrhuje následující jména: Théodenova, Éowynina, Thengelova, Théodredova, Éomerova, Gamlingova, Edoraská, Žlebská, Rohanských štítonošek, Pelennorských hrdinů, Park Fangorn a Park Západní Úvaly.

| Video: Youtube

Zbývajících pět názvů ulic by měla podle autora petice stanovit jazykovědná komise ve spolupráci s odborníky na dílo J. R. R. Tolkiena. Petici k 8. březnu podepsalo již přes 7 tisíc lidí.