Vůz na přímém slunci, pootevřená okénka a uvnitř nervózní pes. Takovou situaci řešili strážníci městské policie v Praze 4 v ulici K Výzkumným ústavům. 

Hlídce se podařilo zjistit telefonní číslo na majitele vozu, ten si připravil pěknou historku. 

„Dvaadvacetiletý muž uvedl, že je hospitalizován v nedalekém IKEMu, je připojený na kapačky, ale zkontaktuje kamarádku, která psa převezme. Díky následnému zjištění, že podobná událost již byla v minulosti oznámena a že vnitřek vozidla vykazuje poškození odpovídající opakovanému pobytu čtyřnohého pasažéra, strážníci zkontaktovali majitele podruhé. Opět tvrdil, že je hospitalizován a brzy nebude moci mluvit. Na základě těchto tvrzení se hlídka vydala do zmíněného nemocničního zařízení ověřit pravdivost informací. Na recepci bylo zjištěno, že dotyčný nikdy nebyl hospitalizován a na místě není ani zaměstnán," uvedla městská policie na svém facebookovém profilu.

Muž se strážníkům nakonec přiznal, že si příběh vymyslel. Byl totiž pracovně v Teplicích. 

„Po příjezdu vozu hasičského záchranného sboru bylo rozhodnuto o rozbití pravého zadního okénka, kterým byl pes bezpečně vysvobozen. Za neustálé kontroly zdravotního stavu, byl chlupáč napojen a předán zmiňované kamarádce, která se na místo sice dostavila, ale klíče od vozu u sebe neměla. Celou záležitostí se bude nadále zabývat příslušný správní orgán," doplnili strážníci.