Již od úterý 9. července bude zahájena plánovaná rekonstrukce Peroutkovy ulice v Praze 5. Oprava, kterou projde celá ulice, by měla podle Technické správy komunikací (TSK) trvat přibližně až do srpna roku 2026.

„V letošním roce opravíme úsek mezi Waltrovkou (od ulice Barvitiova) a Farkání (po ulici Od Vysoké). Ve spolupráci s Pražskou vodohospodářskou společností bude opraven i vodovodní řad. Jedná se o první akci dvou městských investorů, která byla vysoutěžena společně," uvedli zástupci TSK.

Hlavní stavební práce které začnou 9. července potrvají pravděpodobně do 20. prosince letošního roku a budou zahrnovat úpravu vozovky s asfaltovým povrchem, chodníky a parkovací stání v kamenné dlažbě, realizaci odvodnění, přeložky inženýrských sítí, rekonstrukci vodovodních řadů, doplnění zeleně a mobiliáře.

Další práce v úseku mezi ulicemi Na Odbočce - Na Václavce budou přibývat zhruba od poloviny letních prázdnin a to vždy po polovinách. Během tohoto omezení bude v oblasti zajištěn kyvadlový provoz.

V příštím roce rekonstrukce postoupí mezi ulicemi do jednosměrného provozu a zahrne i obnovu prostranství před prodejnou Albert, kde vznikne větší prostor pro pěší, budou zde nově vysazeny stromy, doplněn mobiliář a upravena parkovací stání.

Součástí projektu je rovněž vybudování trolejbusové trakce ze Smíchova přes Malvazinky k Waltrovce. Po skončení rekonstrukce bude autobusová linka 137 jezdit na elektřinu.

Dopravní omezení:

  • V termínu 9. 7. – 20. 12. 2024 bude komunikace v úseku mezi ulicemi Barvitiova – Od Vysoké kompletně uzavřena. Objízdné trasy budou vedeny ulicemi Radlická a Jinonická, resp. Vrchlického/Plzeňská. Místní obslužnost ulic Na Vysoké I, Na Vysoké II, U Slévárny a Na Farkáně IV bude řešena příjezdem přes ulici U Trezorky a pak Kačírkova.
  • Cca od 1. 8. 2024 budou probíhat práce v úseku mezi ulicemi Na Odbočce – Na Václavce po polovinách, za kyvadlového provozu.
    V roce 2025 bude rekonstrukce dále postupovat za jednosměrného provozu mezi ulicemi Od Vysoké až Na Václavce.

Obslužnost MHD:

  • Bus 137 z centra bude jezdit jen k finančnímu úřadu, kde bude mít točnu. Dále bude zavedena nová linka X137 mezi Klamovkou a metrem Jinonice. Místní z oblasti Farkáně a Waltrovky budou moci využít zastávku U Waltrovky pro cesty směrem na Prahu 13.
  • Během školního roku se uvažuje, že by bus 153 ráno zajel po Radlické k metru Jinonice, a zlepšil tak přístup k ZŠ Tyršova a ZŠ Waldorfská.

Mohlo by vás zajímat: Prázdninový provoz a výluky. Pražskou MHD čeká náročné léto 

Obnovený provoz tramvají na Malé Straně. | Video: Deník/Radek Cihla