O případu informovali sami policisté. „Kriminalisté z odboru extremismu a terorismu pražské policie se od včerejšího večera zabývají případem ženy, která byla na shromáždění v centru Prahy. Na sobě měla triko s nápisem, který vzbudil jejich pozornost a nyní situaci prošetřují," uvedli na sociální síti X. 

K situaci se vyjádřil i ministr vnitra Vít Rakušan (STAN), který oděv ženy odsoudil s tím, že „představuje cynismus, hloupost a pohrdání základními hodnotami naší společnosti," uvedl.

Shromáždění na podporu Izraele se uskutečnilo na Staroměstském náměstí, kde se lidé sešli, aby vyjádřili solidaritu se zemí. Na akci promluvil i premiér Petr Fiala (ODS). „Izrael nezbytně potřebuje přátele," řekl.

Městem procházel i průvod na podporu Palestiny, který došel ke Staroměstskému náměstí, kde se obě skupiny setkaly. Na obě akce dohlíželi policisté a těžkooděnci, k žádným větším konfilktům z obou stran však nedošlo. 

Letní olympijské hry v Mnichově v roce 1972:
Tragické události se přezdívá Mnichovský nebo také Olympijský masakr. Během mnichovské olympiády došlo k únosu a následnému zavraždění 11 izraelských sportovců. Útok z 5. září 1972 má na svědomí palestinská skupina Černé září, která vnikla do olympijsské vesnice.