Vozovka v Chlumecké ulici podle mluvčí společnosti EUROVIA CZ Ivety Štočkové v současné chvíli vykazuje četné výtluky, vyjeté koleje a síťové trhliny obrusné vrstvy.

„V rámci její opravy bude odfrézován asfaltový kryt vozovky tloušťky 12 cm a následně budou položeny dvě nové asfaltové vrstvy. Provedeme nezbytné sanace neúnosných podkladů, lokálně vyrovnáme obrubníky, opravíme odvodnění a další. Na závěr dojde k obnovení vodorovného dopravního značení,“ sdělila mluvčí.

Práce zasáhnou do dopravního provozu a budou rozděleny do několika etap. S postupem prací se dopravní opatření budou měnit.

V pondělí 27. května budou zahájeny přípravné práce, hlavní činnost pak vypukne na začátku června. Dokončení je, podle společnosti EUROVIA CZ ze skupiny VINCI Construction CS, která práce provede pro TSK Praha, naplánováno na začátek července letošního roku.

Etapy prací:

27. 5. – 2. 6. 2024 – přípravné práce, během kterých dojde k odstranění stávajícího dopravního ostrůvku tak, aby bylo po celou dobu stavby umožněno odbočení z ulice Ocelkova do ulice Chlumecká ve směru z centra. Tato etapa zasáhne do provozu jen minimálně.

3. 6. – 16. 6. 2024 – v této etapě bude uzavřen pomalý jízdní pruh na ul. Chlumecká ve směru do centra a kompletně sjezdová a nájezdová rampa z ulice Chlumecká na ul. Ocelkova. Za uzavřenou rampu bude vyznačena objízdná trasa ul. Skorkovská a Ocelkova. V této etapě bude probíhat i oprava jedné podélné poloviny nájezdové větve z ul. Ocelkova na ul. Chlumecká ve směru z centra, provoz bude veden provizorně přes odstraněný dopravní ostrůvek.

17. 6. – 30. 6. 2024 – v této etapě bude kompletně uzavřena sjezdová rampa z ulice Chlumecká na ul. Ocelkova ve směru z centra, za uzavřenou rampu bude vyznačena objízdná trasa kolem Centra Černý Most, prodejny SCONTO a HORNBACH zpět na ul. Chlumecká ve směru do centra a sjezdovou rampou na ul. Ocelkova. Současně bude probíhat oprava druhé podélné poloviny nájezdové větve z ul. Ocelkova na ul. Chlumecká ve směru z centra, a to bez stanovení objízdné trasy.

1. 7. – 4. 7. 2024 – v rámci této etapy bude odstraněný dopravní ostrůvek uveden zpět do původního stavu. A poté bude obnoven provoz bez omezení.

zdroj: EUROVIA CZ