Hlavní možností je využít náhradní tramvajové linky. Ponesou označení XA a 35 a shodně pojedou z Nádraží Podbaba, kde budou mít také konečnou. Zamíří na Vítězné náměstí, a poté na Hradčanskou a Malostranskou. V tomto bodě se jejich trasy dělí. XA bude pokračovat přes Staroměstskou, Národní třídu, Václavské náměstí a Masarykovo nádraží zpět na Malostranskou a Nádraží Podbaba. Linka 35 pojede z Malostranské opačným směrem.

Kvůli těmto přidaným linkám, které obsadí tramvajovou smyčku na Podbabě, se částečně změní trasy tramvají 8 a 18. Ty na Podbabě za normálních okolností končí. O víkendu pojedou odklonem z Vítězného náměstí na Červený vrch.

Posílené autobusy na letiště

Omezení se dotkne také autobusové linky 119, která jezdí z Nádraží Veleslavín na Letiště Václava Havla. Ta sice o víkendu bude jezdit, ale výluka metra ji odřízne od připojení z centra. Proto Dopravní podnik posílí autobusy linky 100, které míří na letiště a z něj na zastávku metra Zličín.

Se spojením Vítězného náměstí s Hradčanskou mají pomoci autobusové linky 107 a 147, které budou mít ve směru do centra prodlouženou trasu. Místo Dejvické budou končit až na Hradčanské.

Ilustrační foto.
O víkendu nepojede část metra linky C. Kvůli opravám stropní desky na Florenci

Jako hlavní důvod přerušení provozu metra uvedl Dopravní podnik nutnost modernizovat zabezpečovací zařízení ve stanicích Malostranská a Hradčanská.