„Vidět spokojené děti, které se rády hýbou a pohyb se stal i díky našemu projektu nedílnou součástí jejich životů, je pro nás ta pravá odměna,“ řekl Petr Marinčić, projektový manažer. „Pět škol získalo možnost nákupu sportovních pomůcek v hodnotě 60 tisíc, dalších deset škol si vybere vybavení za 40 tisíc, dále 20 a 10 tisíc,“ dodal.

Jeden z hlavních cílů společnosti Sportisimo, která projekt podporuje druhým rokem, je rozpohybovat děti. „Jsme rádi, že můžeme podporovat pohyb, obzvlášť pohyb dětí, protože to nyní vnímáme jako jednu z našich priorit,“ vysvětlila Kateřina Baumruková ze Sportisima.

Slavnostním předáváním provázela broznová olympijská medailistka z Atlanty 1996 v trojskoku a dnes sportovní manažerka projektu Šárka Kašpárková. Akce se zúčastnili ale i další sportovci. Stříbrní olympijští medailisté tenistka Andrea Sestini Hlaváčková a kanoista Lukáš Rohan, kteří jsou zároveň členy Komise sportovců Českého olympijského výboru.

Podporu dětem vyjádřil i ambasador víceboje Lukáš Rohan. „Ale sportovní vzory jsem moc neměl. Moc mě bavilo sportovat, dělal jsem spoustu aktivit, ale nebyl jsem nikdy tak ambiciózní, že bych se viděl ve vrcholovém sportu. Spíš jsem jím bavil a užíval si to,“ vzkázal směrem k dětem s tím, že právě radost z pohybu může být základem pozdějšího úspěchu.

A co je vlastně Olympijský víceboj?

„Pomáháme rodičům dětí hlavně na prvním stupni vybrat vhodný sport. Olympijský víceboj se také stará o všestranný pohybový rozvoj na základních školách,“ vysvětlila Kašpárková. „V dnešní době je to obzvlášť důležité, protože naše měření i ta České školní inspekce jasně dokládají, že kondice dětí se rapidně zhoršuje.“ V prvních zářiových dnech tradičně vyvrcholí Sazka Olympijský víceboj Republikovým finále.